Tekil mesaj gösterimi
Alt 09 Şubat 2021, 04:36   #1
NursenAy
Member
 
İstanbul Anadolu Şubesi
Kaydolma Tarihi: 08 Şubat 2021
Mesajlar: 81
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart Bitcoin Cash’in Avantajları ve Dezavantajları

Bitcoin Cash’in Avantajları
• Bitcoin’den daha hızlı: Daha önce bahsedildiği gibi, Bitcoin Cash daha büyük blok boyutları sayesinden Bitcoin’den daha hızlıdır.
• Fiat’tan daha güvenli: Bitcoin Cash ve diğer kripto paralar, doğru şekilde saklandığında ve kullanıldığında son derece güvenlidir. Doğrudan kimliğine bağlı olmadıkları için özel bir şifre veya şifreye doğrudan erişimi olmayan bir kişinin hesabına girmek zordur.
• Uluslararası ve Yerel Transferler Hızlı ve Ucuz: Uluslararası banka havaleleri veya hatta yerel elektronik para transferleriyle kıyaslandığında, Bitcoin Cash’in gönderilmesi çok daha hızlı ve ucuzdur. Bitcoin Cash, çoğu borsada da yaygın olarak yer almaktadır ve bu sayede kolay, hızlı ve ucuz bir şekilde fiat’a dönüştürülebilir.
Bitcoin Cash’in Dezavantajları
• Düzenleme Zorlukları: Son zamanlarda dünyanın dört bir yanındaki ülkeler kripto para birimlerini düzenlemeye başladılar ve bunun yasal sonuçları hala belirsizdir. Çin gibi bazı ülkeler kripto paralara karşı açık bir şekilde düşmanca davranırken, ABD daha dengeli ve iyimser bir yaklaşım sergilemektedir.
• Diğer Kripto para birimlerinin üstünlüğü: Genellikle ilk kripto para biriminin koduna dayanan Bitcoin Cash, akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar (DApps) gibi yetenekler sunan kripto para birimlerine kıyasla modası geçmiş bir teknolojiye sahiptir.
• Ölçeklenme eksikliği: Bitcoin Cash’in Bitcoin’e kıyasla ölçeklenebilirlik konusunda yardımcı olması gerçeğine rağmen, Steem ve Steller gibi diğer kripto para birimleri hala daha hızlı işlem hızları sunmaktadır. Steller, saniyede 1.000 işlem yapabilirken, Bitcoin Cash saniyede yaklaşık 60 işlem işleyebiliyor. Yeni kripto para birimi teknolojileri de Blockchain’i kullanmak yerine yönlendirilmiş asiklik grafik (DAG) adlı bir şey kullanıyorlar. DAG zincirleri, madenciliğin tamamıyla ortadan kaldırılmasını ve bunun yerine eşler arası işlem onaylarını kullanmaktadır. DAG ile ağdaki her bir işlem, diğer işlemleri de doğrulamaktadır. Bu nedenle DAG zincirleri teorik olarak sonsuz ölçekte ölçeklenirken, aynı zamanda Blockchain’den daha merkezi değildirler. DAG kullanılarak kripto paranın örnekleri arasında Byteball, IOTA ve Nano yer almaktadır.
• Düşük kabul seviyeleri: Genel olarak kripto para birimleri, ödeme yöntemleri olarak yaygın olarak kabul edilmemektedir. Bu nedenle para birimi olarak çok faydalı değildirler. Ancak, kripto para birimini otomatik olarak yerel fiat’a çeviren ödeme kartı hizmetleri popülerlik kazanarak kredi kartı kabul edildiğinde mal ve hizmet satın almayı mümkün kılmaktadır. Bu, kripto para birimini kullanmaya başlama amacına rağmen doğru yönde atılmış bir adımdır.
• Fiyat volatilitesi: Çeşitli mekanizmalarla fiat’a göre değerlerini koruyacak şekilde tasarlanan stablecoin’lerin yanı sıra diğer kripto para birimleri de çok değişken fiyatlara sahiptir. Bu, Bitcoin Cash ve diğer kripto para değerlerini fiat bazlı ekonomiye hala bağlı oldukları ve hızlı bir şekilde onlar için ödenen miktardan daha az bir değere sahip olacağından değeri saklama yöntemi olarak kullanmakta zorlanılması anlamına geliyor.
NursenAy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla